S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Genç Akademi’ye katılım için herhangi bir sınırlama var mı?

Genç Akademi’ye Türkiye’nin her yerindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı lise öğrencileri katılabilirler.

2) Genç Akademi’ye nasıl başvurabilirim?

Genç Akademi’ye başvuru için öncelikle “Ön Kayıt” yapılmalıdır. Ön Kayıt işlemleri; semgenc.beun.edu.tr web adresinden “Ön Kayıt” menüsündeki ilgili alanlar doldurularak yapılır.

3) Genç Akademi’de yer alan her bir programın kontenjanı var mıdır?

Programlar kontenjanla sınırlı olup, bu kontenjanlar programlara göre farklılık gösterebilmektedir. Bir programa kontenjanın üzerinde “Ön Kayıt” yapılması halinde, ilk başvuran öğrenciden başlanarak kesin kayıt için çağrı yapılır.

4) Programların kontenjanları, eğitmenleri ve içerikleri hakkındaki bilgileri nasıl öğrenebilirim?

Web sitesindeki “Programlar” menüsünden istediğiniz programa tıkladığınızda, ilgili programa ilişkin ayrıntılı bilgilere ulaşmış olursunuz.

5) Genç Akademi’de yer alan her bir eğitim programının fiyatı kaç TL’dir?

Genç Akademi’de her bir programın kayıt ücreti 200 TL (Öğle Yemekleri Dahil)”dir.

6) Genç Akademi’de program ücretleri ne zaman ödenir?

Genç Akademi’de program ücretleri, Kesin Kayıt döneminde ödenir. Ön Kayıt döneminde kesinlikle herhangi bir ücret ödemesi yapılmamalıdır. Ödemeler, size Kesin Kayıt için çağrı yapılmasından sonra ödenmelidir.

7) Kesin Kayıt Döneminde katılımcıdan istenecek belgeler nelerdir?

Kesin Kayıt Dönemi’nde katılımcılardan; Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Katılım Ücreti Dekontu, 2 Adet Vesikalık Fotoğraf ve Veli İzin Belgesi talep edilecektir.

Veli İzin Belgesi

8) Ödemeler taksitle yapılabilir mi?

Taksitle ödeme yapılmamaktadır. Kredi kartı ile tek seferde ödeme veya EFT/Havale ile ödeme yapılabilir. Ödeme yapılması sırasında kursiyerin adı ve soyadı ile hangi programa başvurduğu (sadece Program Kodu’nu yazmak suretiyle) mutlaka belirtilmelidir.

9) Genç Akademi programları için katılım ücreti dışında herhangi bir ek ödeme yapılması gerekli mi?

Katılımcıların, katılım ücreti dışında herhangi bir ek ödeme yapmaları gerekmemektedir.

10) Genç Akademi’de kullanılacak malzemeler ile öğle yemekleri de katılım ücretine dahil mi?

Evet dahil. Genç Akademi’de verilecek olan ders notları ve kurs malzemeleri vs. ücrete dahil olup bu hizmetler BEÜSEM tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Ancak deney vb. benzeri uygulamaları yapmak üzere katılımcılara verilen demirbaş niteliğinde olan malzemeler, program bitiminde BEÜSEM’e iade edilecektir.

Katılımcıların, BEÜ Yemekhanesinde yemek yemeyi tercih etmeleri halinde yemek masrafları da BEÜSEM tarafından karşılanacaktır.

Katılımcılar, BEÜ Sosyal Tesislerinde, üniversite içerisindeki kantinlerde veya üniversite dışındaki restoranlarda yemek yemeği tercih ederler ise BEÜSEM’den herhangi bir ödeme talebinde bulunamayacaklardır.

11) Genç Akademi’nin bir döneminde, katılımcılar en çok kaç programa başvuru (ön kayıt) yapabilir?

Genç Akademi’nin eğitim ilanına çıktığı her dönemde katılımcılar sadece bir programa başvurabilir. Katılımcıların gelecek dönemlerde istedikleri başka bir programa başvurularında ise herhangi bir engel bulunmamaktadır.

12) Ön Kayıt yaptırmış olduğum programımı değiştirmek için hangi yolu izlemeliyim?

Öncelikle Web sitesinin iletişim menüsündeki BEÜSEM telefonlarını arayarak Genç Akademi sekreteryası ile irtibata geçmeli ve program değişikliği talebinizi belirtmelisiniz. Böylece önceki başvurunuz iptal edilecektir. Ardından, semgenc.beun.edu.tr web adresinden istediğiniz yeni programa ilişkin “Ön Kayıt” yaptırınız. Ancak programlar kontenjanla sınırlı olduğu için yeni başvuru yapmak istediğiniz programın kontenjan durumu ile ilgili bilgi istemeyi unutmayınız.

13) Genç Akademi’de okul servisi hizmeti verilmekte midir?

Okul servisi hizmeti verilmemektedir.

14) Genç Akademi’de bir programı tamamlayan katılımcıya hangi belgeler verilecek?

Katılımcılara Genç Akademi’nin ilgili programını tamamladığına ilişkin “Katılım Belgesi” ve hangi konular hakkında eğitim aldığı bilgisini veren “Transkript” verilecektir.

15) Genç Akademi Programının sona ermesi ile birlikte herhangi bir etkinlik yapılacak mı?

Programın tamamlanmasının ardından en geç bir hafta sonra “Kep Atma Töreni” düzenlenecek olup, katılımcı yakınlarının törene katılımları mümkün olacaktır.